ادامه روند پاک بودن هوای شهرهای بزرگ

رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای بزرگ، پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها پاک و قابل قبول است، روز گذشته نیز هوای این شهرها در همین وضعیت بود.

شهرام سپهرنیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هوای شهرهای ساری با شاخص ۲۸، ارومیه ۲۹، زنجان ۲۹، تبریز ۳۰، رشت ۳۰، گرگان ۳۰، بیرجند ۳۴، اردبیل ۳۵، شیراز ۳۶، کرج ۴۰، سنندج ۴۶ و قم ۵۰ در شرایط پاک قرار دارند.

وی اظهارداشت: همچنین هوای شهرهای کرمانشاه با شاخص ۵۲، ایلام ۵۴، شهرکرد ۵۵، یزد ۶۰، اراک ۶۲، تهران ۶۵، مشهد ۶۸، اھواز ۷۱، ھمدان ۷۱، کرمان ۷۳، خرم آباد ۸۴ و اصفهان ۸۷ در شرایط قابل قبول قرار دارند.

روز گذشته نیز هوای شهرهای بزرگ، پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها پاک و قابل قبول بود.

همچنین فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی امروز به خبرنگار  ایرنا گفته بود که چهارشنبه این هفته در برخی مناطق جنوب غرب به ویژه در استان خوزستان باد و گرد و خاک محلی رخ می‌دهد، طی سه روز آینده وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک را برای نیمه شرقی به خصوص منطقه زابل خواهیم داشت، فردا احتمال وقوع توفان گرد و خاک در منطقه زابل وجود دارد که می‌تواند سبب کاهش دید، کیفیت هوا، کاهش دما و حتی احتمال افزایش غبار در این مناطق شود. از این رو توصیه می‌شود که هم‌وطنان به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و عروقی از تردد غیر ضروری به ویژه در فضای باز خودداری کنند، همچنین رانندگان احتیاط کنند چون کاهش دید خواهند داشت. 
بيشتر