اخبار معاونت

تردد خودروهای دودزا با سن بالا یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا است که امسال تردد این خودروها در سطح شهر تهران متوقف خواهد شد. کد خبر: fb7c4d9
تردد خودروهای دودزا در فصل سرما متوقف می شود/ نمایندگان لایحه حمایت از محیط بانان را تصویب کنند/ آخرین وضعیت پرونده فعالان محیط زیستی بازداشتی / تفویض اختیارات مدیران کل محیط زیست را پاسخگو می‌کند/افزایش ۲۰ درصدی دستمزد محیط بانان
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با هماهنگی که با وزارت کشور و نیروی انتظامی داشته ایم تردد خودروهای دودزا در فصل سرما متوقف می شود.
  • 1397/5/16 سه‌شنبه16:40.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری امروز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار افزود: تردد خودروهای دودزا با سن بالا یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا است که امسال تردد این خودروها در سطح شهر تهران متوقف خواهد شد.

وی اظهار داشت: وزارت صنعت قول داده تا گازوییل استاندارد توزیع کند، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی هم در حال انجام است.

کلانتری ادامه داد: متاسفانه شاهد تردد کامیون هایی با عمر ٦٠ تا ٧٠ سال در تهران هستیم که حجم زیادی از آلودگی را وارد محیط می کنند که تلاش می کنیم حداقل در فصل سرما تردد این خودروها متوقف شود.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به افزایش شاخص آلاینده ازن در تهران در روزهای ابتدایی تابستان امسال گفت: در سه روز اول تیر هوای تهران بسیار گرم بود که به دنبال آن شاخص ازن افزایش یافت. افزایش بیش از حد درجه حرارت و ترافیک سنگین در بالا رفتن شاخص ازن تاثیرگذار است.

کلانتری با اشاره به اینکه امسال تابستان شاخص ازن به بالای ۱۵۰ رسید، گفت: ۱۲ منطقه از مناطق تهران ترافیک ایستا دارند که همین موضوع در روزهای گرم که دمای هوا به بالای ۴۱ درجه می‌رسد تاثیر زیادی بر تولید ازن دارد. این آلاینده سمی و به شدت خطرناک است بنابراین مردم باید بدانند که ترافیک سنگین در زمستان و تابستان چه لطماتی برای آنان می‌زند.

کلانتری همچنین با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران وظیفه سنگینی در راستای اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست دارند.

بيشتر