اخبار معاونت

مخالفت اولیه سازمان  با انتقال آب سبزکوه به چغاخور
تردد خودروهای دودزا با سن بالا یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا است که امسال تردد این خودروها در سطح شهر تهران متوقف خواهد شد.
تفاهم نامه پایش سوخت دیزل میان سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به امضاء رسید.
دکتر تجریشی:مطالعات مختلفی در خصوص انتقال آب به دریاچه ارومیه چه در داخل حوضه و چه در خارج از حوضه انجام شده، اما هیچ‌کدام عملیاتی نشده است
آیا بخشی از عوارض آلودگی (پرداخت شده از سوی صنایع آلاینده)، ناوگان حمل و نقل را بهبود داده است؟ آیا بخشی به شکل وام کم بهره به صنایع برای بهبود وضعیت آلایندگی تعلق گرفته است؟
  • 1396/12/2 چهارشنبه آیا بخشی از عوارض آلودگی (پرداخت شده از سوی صنایع آلاینده)، ناوگان حمل و نقل را بهبود داده است؟ آیا بخشی به شکل وام کم بهره به صنایع برای بهبود وضعیت آلایندگی تعلق گرفته است؟
    در بسیاری از کشورهای دنیا، همانند کشورماصندوقی وجود دارد که این عوارض به آن واریز می‌شود تا آن صندوق متناسب با آلایندگی به صنایع برای رفع آلایندگیشان وام بدهد گفت از محل عوارض و جریمه ها هیچ مبلغی به صندوق محیط زیست واریز نشده است. تجریشی با اشاره به عدم توفیق سازمان محیط‌ زیست در تخصیص عوارض به صندوق ملی محیط‌ زیست، گفت: از زمان انتصاب دکتر کلانتری به ریاست سازمان محیط‌ زیست، تلاش کرده‌ایم با لایحه‌ای جریمه‌ها و عوارض را به سمت این صندوق بیاوریم که این امر تا به امروز تحقق نیافته است. و امیدواریم که با ارسال این لایحه به مجلس قانون فعلی را اصلاح کنیم. دکتر تجریشی: طبق قانون فعلی حدود 40 از عوارض آلودگی صنایع باید به وزارت راه، 40 به وزارت کشور که نهایتاً به شهرداری‌ها برسد و 20 هم به صندوق ملی محیط زیست تعلق بگیرد. لذا چنانچه لایحه مذکور به مجلس رفته وقانون فعلی اصلاح شود ما می‌توانیم سازوکاری داشته باشیم که این منابع مالی صندوق از محل عوارض تامین شده و صندوق از این محل بتواند به صنایع برای سبزشدن وام دهد.
اقدامات معاونت انسانی در راستای کاهش آلودگی هوای کلان شهرها
اختصاص اعتبار 150 میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای مقابله با ریزگردها
در جهت کاهش تولید پسماندهای پلاستیکی استفاده از آب بطری در سازمان حفاظت محیط زیست و کلیه مجموعه های وابسته به آن در سراسر کشور ممنوع شد.
در تاریخ 96/10/19 طی حکمی از سوی دکتر عیسی کلانتری ، ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست، جناب آقای دکتر علی محمد طهماسبی به سمت مدیر کارگروه ملی مقابله با گرد و غبار منصوب شد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست: استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای کنترل آلودگی هوای کلان شهر و ریزگرد ها در دستور کار سازمان محیط زیست قرار دارد.
دکتر تجریشی: وضعیت تمام دشت‌های ایران، بحرانی است و اکثر تالاب‌های کشور خشک شده اند.
با ریاست دکتر تجریشی ،تشکیل  جسه تصمیم گیری درخصوص سواحل مکران با حضور استاندار سیستان بلوچستان مورخ ۵ آذر ۱۳۹۶  در حوزه معاونت انسانی سازمان صورت پذیرفت.
تشکیل جلسه با هیئت مدیره انجمن صنعت موتور سیکلت ایران مورخ ۴ آذر ۱۳۹۶
صنعت خودروسازی و حوزه تولید سوخت مهمترین پدرخوانده‌های حوزه آلودگی هوا
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست با معاونین پژوهشی دانشگاههای بزرگ و برتر کشور، با بيان اينكه در دولت دوازدهم عنايت ويژه‌اي به بحث محيط زيست شده است،گفت: ريیس جمهور و رياست سازمان محيط زيست عزم جدي براي حل مسائل و مشكلات كلان كشور با م
نشست هم اندیشی در خصوص موضوع «كنترل آلودگي هوا و كنترل ريزگردها در كلان‌شهرها» با حضو معاونين پژوهشي دانشگاه‌هاي صنعتي شريف، شيراز، صنعتي اميركبير، شهيد بهشتي، علم‌ وصنعت، تبريز، علامه طباطبايي، اصفهان، فردوسي مشهد، تربيت مدرس، صنعتي اصفهان و خواجه نصيرالد
در شرایط حاضر که قطعات خودروها در بحث کنترل آلاینده‌ها ارتقا یافته است،لازم است حدود مجاز معاینه فنی نیز اصلاح شود.
من با طبیعتم- شعار هفته محیط زیست 1396
  • 1396/3/23 سه‌شنبه من با طبیعتم- شعار هفته محیط زیست 1396
    دکترسعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری که به مناسبت هفته محیط زیست و در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: یکی از مهم ترین راهبردهای معاونت انسانی در دولت یازدهم، بهره گیری از فناوری های محیط زیستی است به نحوی که امروز صنعتی که مطابق استانداردهای روز و سازگار با محیط زیست نباشد، مجوزی برای فعالیت از سازمان حفاظت محیط زیست کسب نمی کند.
مراسم روز زمین پاک با سخنرانی دکتر سعید متصدی،  مقام مسئول معاونت محیط زیست انسانی در اردیبهشت ماه سال جاری اجراشد.
دکتر متصدی: برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی با همکاری وزارتخانه های نفت و جهاد کشاورزی، 8 هزار هکتار از کانون های فعال گرد و غبار استان خوزستان با مالچ پاشی و نهال کاری کنترل شد.
1 2 3